Stowarzyszenie Międzynarodowej Solidarności z Azją


Szkoła Manasarovar w Kathamandu

8 lutego 2012

Ten projekt zakłada kupno budynku, który szkoła Manasarovar wynajmuje od 1999 roku. To wyjątkowa szkoła, zlokalizowana w Kathmandu, które odgrywa ważną rolę w edukacji dzieci na wygnaniu i zachowaniu Tybetańskiej kultury. ASIA wspiera tę szkołę od początku dzięki projektom adopcji na odległość. Wiemy bardzo dobrze jak wielką troską i zaangażowaniem wykazują się nauczyciele i pracownicy szkoły. Teraz grozi jej zamknięcie i nie możemy pozwolić, aby 350 dzieci, które do niej uczęszczają i tych, które przyjadą w przyszłości, straciły szansę otrzymania odpowiedniej Tybetańskiej edukacji.

Tak więc ASIA zobowiązała się pomóc dyrektor szkoły zebrać fundusze i rozpoczeliśmy kampanię, która będzie trwała cały rok.


23 maja 2013

Szkołę Manasarovar udało się ocalić!

Polska część grupy ASIA dzięki hojnym darczyńcom mogła przelać wszystkie zgromadzone na ten cel pieniądze. W odpowiedzi otrzymaliśmy list:

Drodzy polscy Przyjaciele,

otrzymaliśmy Waszą dotację na szkołę Manasarovar, chcielibyśmy ogromnie podziękować za Wasze wsparcie. Chcielibyśmy również przesłać podziękowania bezpośrednio od dyrektor szkoły, pani Tsultrim Sangmo i Ms Bijaya Khanal.

"Słowa nie są w stanie wyrazić naszej wdzięczności za dobro i ciągłe wsparcie naszych darczyńców. W oczach naszych studentów szkoła Manasarovar to nie tylko szkoła, ale też źródło schronienia, społeczność i możliwości. Wielką radość sprawia nam obserwować naszych uczniów dorastających i spełniających marzenia, o których ich rodzice nigdy nie pomyśleliby, że są możliwe do zrealizowania zanim ich dzieci trafiły do nas. Jesteśmy bardzo szczęśliwi wiedząc, że tak będzie w kolejnych pokoleniach.

To jeszcze nie jest koniec. Ale świadomość, że mamy nieustające wsparcie jest dla nas źródłem siły i przypomina nam, że ludzie na całym świecie dzielą naszą wizję lepszej przyszłości. W imieniu 350 uczniów i 28 pracowników, którzy tworzą szkołę Manasarovar: dziękujemy."